A magyar állami gyermekvédelem 120. évfordulója alkalmából szervezete meg első konferenciáját az Országos Gyermekvédelmi Szakszolgálat – együttműködésben a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézettel.
A 2021. december elsején, "Százhúsz éves a magyar állami gyermekvédelem" címmel megrendezett online eseményt Erdei Sándor, az Országos Gyermekvédelmi Szakszolgálat országos igazgatója nyitotta meg.
Köszöntő beszédet mondott Fülöp Attila, az Emberi Erőforrások Minisztériuma szociális ügyekért felelős államtitkára, valamint a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet főigazgatója, dr. habil. Tóth Tibor.
A konferencia Domszky András, a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet főigazgató-helyettesének és Körmendiné Pók Zsófia, a Heim Pál Gyermekkórház Egészségügyi Szakkönyvtár könyvtárosának előadásaiban emlékezett vissza a gyermekvédelem kezdeti időszakára.
A jelen kihívásaira reflektáló és a jövőbe mutató törekvéseket, irányokat Berényi András, a Forrás Lelki Segítők Egyesületének elnöke, Sidlovics Ferenc, a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság Gyermekvédelmi Intézményirányítási Főosztály főosztályvezetője, valamint dr. Csipkés Attila, az Országos Gyermekvédelmi Szakszolgálat általános igazgatóhelyettesének előadásai mutatták be.
Az eseményt a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság 2020. évi „Így vagyunk itthon” című pályázat, a koronavírus járvány idején karanténban töltött napjait bemutató, gyermekek által készített, pályaművei színesítették.
A jeles évforduló alkalmából a szervező intézmények díszoklevéllel ismerték el a területi gyermekvédelmi szakszolgálatok által jelölt szakemberek gyermekvédelem iránti elkötelezett és példamutató, áldozatos szakmai tevékenységét.
A konferencia dr. Huszár Dorottya, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Gyermekvédelmi és Gyámügyi Főosztály főosztályvezetőjének összegző gondolataival zárult.
A konferencia előadásai az előadók nevére kattintva érhetők el.